Hakkında

Hamza ER mahlas ismiyle yazı çalışmalarına devam eden yazar 1976 İstanbul doğumludur. Vakit, Özgün Duruş, Milat gazeteleri ile çeşitli islami içerikli dergilerde (Hasbihal, Haksöz, Vuslat, Basiret…) belli aralıklarla yazılar kaleme almıştır. 2004 yılından itibaren Vuslat dergisi yayın kurulunda yer alan yazar, aynı dergide Mart 2009 – Haziran 2010 arası Genel yayın yönetmenliği görevinde bulunmuştur.

Ayrıca 2012-2015 arası Milat Gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

İstanbul ve çevresinde yayın yapan Özel Fm’de 1997-2010 tarihleri arasında kısa kesintiler dışında programlar gerçekleştirmiştir. Kur’an Mesajı, Buradan Bakış ve Bir Mesaj isimli programlarla dinleyenlere seslenmiştir.

Ayrıca bir çok dernek ve ilim halkalarında belirli dönemlerde tebliğlerde bulunmuştur.

Eğitimder’de 2010-2014 arası haftalık çalışmalar yürütmüştür. Ayrıca Haydar İlim Kültür Yardımlaşma Derneğinde de 2009 – 2014 arası Kavram ve Siyer çalışmaları gerçekleştirmiş, düzenli olarak haftalık Tefsir dersleri gerçekleştirmiştir.

Çalışmalarını kuremedya.com ve kişisel sitesinde (www.hamzaer.net) yayınlamaktadır.

Filistin Mültecilik Meselesi üzerine araştırmalar gerçekleştiren yazar, Suriye, Lübnan ve Gazze’ de bulunan Filistin Mülteci kamplarını ziyaret ederek bu kamplara ilişkin izlenimlerini yazıya dökmüştür. Yazar bu çalışmaları ile Mültecilik konusunun Filistin sorununun temeli olduğuna dikkatleri çekmeyi amaçlamaktadır.

Yazar ayrıca işgal altındaki beldelerin direniş temsilcileri ile de önemli röportajlar gerçekleştirmiş, Irak, Filistin, Pakistan-Afganistan ve Patani direnişinin yetkili isimlerinin görüşlerini kamuoyunun dikkatine sunmuştur.

Temel İslami kavramların doğru anlaşılmasına yönelik bir çok konferans veren yazarın İslami Hareket Ve Yöntem üzerine de sunumları olmuştur.

Yazar, 2008 yılından beri kurucusu olduğu Aksa İlim ve Davet Merkezi AKMER‘de (http://facebook.com/akmermesaj) düzenli olarak haftalık programlarına devam etmektedir. [ (akmer.org) – (akmer.tv) ]